• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

MILLINE ON HEA REISIKOHVER

MILLINE ON HEA REISIKOHVER REISIKOHVER
10.09.2019

Reisimine, ühest kohast teise liikumine on meil kõigil veres. Juba algusaastatest saati oleme me liikunud ühelt mandrilt teise, külast linna, linnast soojale maale, soojalt maalt tagasi koju. Ükskõik milline reis, me kõik peame midagi kaasa võtma ning selleks läheb vaja kohvrit. Lennujaama jõudes näeb enne kohvreid ning siis alles nende taga liikuvaid inimesi. Mõnikord on kohvrid suuremad kui nende omanikud, teine kord on kohver aga väike ning kompaktne. Igale reisisõbrale leidub see üks kohver, mis on just neile ideaalne. 

 

Millega peab aga reisikohvrit soetades arvestama?

Reisikohvreid on erinevaid, nii suuruse, materjali, sahtlite kui ka rataste poolest. Iga kohver on erinev ning sobilik erinevateks reisideks. Kohvrit soetades tuleb läbi mõelda nii reisi või reiside kestvus kui ka liikuvus, et endale see õige kohver leida, millega on just teil mugav ning tore reisida. 

 

1. Kui palju on vaja kohvriga ringi liikuda? - Kui lennujaama ning hotelli sõidetakse taksoga, siis ei ole suurt probleemi. Kui aga kohvriga tuleb veel linnas kõndida tuleb mõelda headele ratastele. Kas kohver sobib ka kahe rattaga või oleks vaja veel mugavamalt, nelja rattaga kohvrit. Ratasteta kohvreid on väga raske transportida. Kui aga on kindel, et kohvriga tuleb liikuda rohkem kui vaid lennujaamas, siis nelja rattaga kohvrid on kõige mugavamad. Neid on lihtne nii tõmmata kahel rattal kui ka juba lükata neljal. 

2. Ilmastiku olud - Kui kohvriga liigutakse ringi, tuleb mõelda vihma peale. Pehmeküljelised kohvrid on mugavad, mitmete sahtlitega ning kauapüsivad kuid vihma kätte sattudes võib kohvri sisu märjaks saada. Kohvrit soetades peab üle mõtlema kui tähtis on teile kohvri veekindlus nii ilmastiku olude tõttu kui ka vedelike transportimise tõttu.

3. Kohvri erilisus - Väga harva kuid piisavalt tihti on reisikohvritel teised plaanid kui nende omanikel ning nad reisivad teise sihtriiki. Sel puhul on vaja midagi, mis eristaks teie kohvrit teistest. Olgu siis selleks kollane kohver, roosa kohver või huvitav kohvri idenfitsieerimise silt. Samuti võib kohvrile lisada värvilisi kleepse, paelu vms. Mida kergemini eristatav pagas, seda kiiremini see leitakse ning toimetatakse tagasi. 

4. Kui pikaks ajaks on vaja riideid kaasa pakkida? - Reisi pikkustest oleneb kohvri suurus. Kas osta kohver, mida tuleb lennujaamas ära anda või pakkida minimaalselt ning soetada käsipagasi kohver, mida võib lennukis ülesse kaasa võtta? Kui reisida lennukiga tuleb kindlasti üle vaadata kohvrite suurused ning kaalud, mida erinevad lennufirmad lubavad. Erinevatel lendudel võivad olla erineva kaalu ning suurusega käsipagasid kaasas. Kui reisida mitme inimesega või kauemaks, on tark võtta kaasa üks suur kohver, mis mahutab palju. 

5. Kohvri raskus - Kuna lennukisse saab vaid teatud kaaluga kohvritega, siis on tähtis, et reisikohvri tühikaal oleks võimalikult väike. Kui käsipagasiks on lubatud 7 kg ning tühikohver kaalub 5 kg, siis on juba parem minna kerge seljakotiga. Kohvri raskus olenev aga selle materjalist. Üldiselt kaaluvad plastikust kohvrid vähem kui riidest. Samas tuleb olla ettevaatlik raske kuid väga õrna plastiku suhtes, mis võib esimesel lennul katki minna. Keskmiselt peaksid käsipagasid kaaluma kuni neli kilo, parimad nendest aga alla kolme

6. Füüsiline vastupidavus - Kohvreid jagatakse kahte rühma - Pehme ning kõvaküljelised. Enam inimesi leiab reisi sihtkohas kohvrit oodates, et selle küljed on muljutud või värv on teatud kohtades maha tulnud. Siinkohal tulebki mõelda kohvri materjalile, tihti on odavad kohvrid rasked ning õrnast plastikust, mis läheb paari reisiga katki. Kallimad, kvaliteetsemad ning kergemad kohvrid, mis on tehtud polükarbonaadist püsivad aga aastaid. 

 

Enne reisile minekut on palju mille üle mõelda kuid kui kaasas on kohver täis riideid, pass ning rahakott on kõik korras. Kui aga reisikohvri osas on veel tühi auk, siis lihtsalt ning mugavalt saab reisikohverid soetada ka siinsamas. 

Head reisi!