• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KÄSIPAGASI KOHVER SINU JÄRGMISEKS VÄLJASÕIDUKS

19.01.2020

Reisimine on muutunud inimestele igapäevaseks tegevuseks. Kui esimene kord minna lennujaama ja astuda maha teisel mandril või teises riigis võib olla hirmuäratav, siis kolmas kord tundub see kõik nii loomulik ning kodune. Eesti asub Euroopas, meil on vaba maa liikuda nii palju ringi kui me tahame ning näha mida iganes hing ihkab. Küsides aga kogenud reisijatelt, mida nad soovitaksid reisides teha või mitte teha ütlevad mitmed, et parim on valida suure pagasi asemel käsipagasi kohver

 

Käsipagas

Reisides lennukiga on tähtis vahet teha käsipagasil ning registreeritud pagasil. 

Käsipagas - pagas, mille võib võtta üles lennukisse kaasa. (keskmiselt 6 kg)

Registreeritud pagas - pagas ehk suur kohver, mille tuleb lennujaamas ära anda ning millega kohtutakse uuesti alles sihtriigis pagasilindil. (10+ kg) 

Käsipagasil on nii suuruse kui ka kaalu erinevused, kuhu sisse nad peavad ära mahtuma. Käsipagasi kaal ning mõõdud on lennufirmadel erinevad, mida tuleb firma kodulehelt üle vaadata.
Näiteks 2020 seisuga on:
AirBalticu Economy-klassi reisijatele on lubatud võtta kaasa käsipagas (55 x 40 x 23 cm - läheb peakohal olevasse kappi) ning isiklik kott (30 x 40 x 10 cm - läheb eesoleva tooli alla) kogukaaluga 8 kg. Wizzair lubab aga kaasa võta käsipagasi (55 x 40 x 23 cm) ning isikliku koti (40 x 30 x 20 cm) kogukaaluga 10 kg. 

 

Käsipagasi plussid ning miinused

Kas reisiks valida käsipagasi kohver või suur kohver tuleb otsustada juba asjadele koguse järgi, mida kaasa tahetakse võtta ja reisi pikkuse järgi. Minnes ära kauemaks ajaks tuleb võtta ka suur kohver kuid kui ollakse ära vaid nädal, siis saab hakkama ka käsipagasiga. Reisides vaid käsipagasiga on omad plussid ning miinused:

PLUSSID

 • Lennujaama võib minna veidi hiljem ning lennujaamast saab välja kiiremini. On olnud juhtumeid kui lennujaamas peab kohvreid ootama kuni tundi aega. Reisides aga vaid käsipagasiga ei pea kohvrite järjekorras olema.
 • Tavaliselt võib lennukisse võtta käsipagasi ning lisaks ka väikse koti näiteks käekoti. Pakkides enda riideid ning tarvikuid hästi jääb kahest kotist veel ülegi.
 • Reisimisele läheb vähem raha. Registreeritud pagas on üpriski kallis ning reisides vaid käsipagasiga hoitakse edasi tagasi reisidel kokku ligikaudu 100 eurot. 
 • Lisaks on sihtriigis kergem ööbimiskohani jõuda. Reisides näiteks Londoni Heathrow lennujaama, tuleb sealt ette võtta väike reis mitme metrooga, sihtpunkti jõudmiseks. Suure kohviga on raske treppidest üles ning alla liikuda, käsipagasiga on aga nii linnas kui ka metroodes lihtne ning mugav ringi liikuda ning kui kõht vahepeal tühjaks läheb ei ole probleemi ka poodides või kohvikutes. 

MIINUSED

 • Vedelikke ei saa kaasa võtta. Lennukisse võib kaasa võtta ühe liitrise läbipaistva korduvsuletava plastkoti, mille võib täita vedelikega. Lisaks ei tohi ühe anuma suurus ületada 100ml. Vedelike alla lähevad näiteks jumestuskreemid, kreemid, habemeajamisvahendid ning ka mõningad toiduained. Vaadates asja helgemat külge saab reisile kaasa võtta proovipakendeid - kreemi, palsameid, näovett jms. Suuremad tuubid tuleb jätta koju ning panna vajaminevad kreemid, seebid väikestesse tuubidesse. 
 • Vähem riideid saab kaasa võtta ehk ilmastikuolud tuleb enne üle vaadata. 
 • Vähem asju saab kaasa osta. Kuna käsipagas on väike ning see kaalub vähe, ei saa palju asju koju kaasa osta. Fotod ning mälestused jäävad aga igaveseks. 

 

Kokkuvõttes on käsipagasiga väga mugav ning ka odav reisida just lühemate reiside puhul. Käsipagas on koguaeg teie kõrval või teie peakohal ning lennujaamas ei pea lindi ees ootama, et enda kohver kätte saada. Lisaks on ilma lisaraskuseta linnas lihtsam ringi liikuda. Otsides aga endale korraliku ning kerget käsipagasit, mis sobituks lennufirmade etteantud mõõtudega on soovitav vaadata siia e-poodi.

Head reisi!